Zastupitelé na Magistrátu

07. 07. 2016
Tagy
Zastupitelé na Magistrátu
Zastupitelé na Magistrátu

Co děláme

Nemáme žádné megalomanské plány. Naším skromným posláním je ukázat, že politika v Praze jde dělat i bez korupčních vazeb. Místo starých struktur chceme moderní město 21. století. Chceme Magistrát otevřít a přiblížit občanům a hledat s nimi nejlepší možná řešení. — Jakub Michálek, předseda klubu

Klub zastupitelů řeší politiku na celopražské úrovni. Hlavními tématy jsou doprava, hospodaření s majetkem města, obsazování dozorčích rad v městských firmách, územní plánování, informatika a řešení podezřelých kauz.

Aktuálně je naším cílem:

  • prosadit pravidla pro transparentní obsazování dozorčích rad,
  • dosáhnout vyšetření kauz Opencard a pronájmu Škodova paláce,
  • dosáhnout slevy 40 mil. Kč ročně u předražených SMS jízdenek a
  • udělat průvan u podezřele levných pronájmů městských nemovitostí.

Můžeme vám pomoci např. když vám mají naplánovat v obci nevhodně velké sídliště, když máte podezření na korupci na Magistrátu či v městské firmě či když se vám nedaří vyřešit určitou věc s příslušným radním.

Základní dokumenty:

Kde nás najdete

Klub Pirátů v Zastupitelstvu hl. m. Prahy Nová radnice, Mariánské nám. 2, Praha 1, místnost č. 40 v přízemí

Mapa Platnéřská, Magistrát hl. m. Prahy, Nová radnice

Většinou jsme v kanceláři od 10.00 do 18.00 hodin. Pokecat si s námi můžete i přes otevřené okno z Platnéřské ulice. Chcete-li jít na jisto, domluvte si prosím schůzku předem.

Připojte se

  • Přijďte se podívat na zastupitelské úterý, což jsou pravidelné přednášky pro veřejnost, nebo na pravidelnou poradu zastupitelů v úterý před zastupitelstvem, vždy v Pirátském centru od 18:00 hodin (viz kalendář).
  • Domluvte si individuální schůzku v konkrétní věci se zastupitelem, který má danou oblast na starost, a to přes Honzu Loužka, zveřejňovače klubu
  • Hledáme odborníky na různé oblasti, kteří by nám pomohli v konkrétních případech s posouzením konkrétních návrhů rozhodnutí předkládaných zastupitelstvu (např. dopraváky, právníky, stavaře, ekonomy, informatiky, znalce)
  • Přihlaste se jako stážista či stážistka (vhodné i pro studenty středních škol zajímajících se o politiku či administrativu)
  • Pokud se vám nechce nikam chodit, ale rádi byste pomohli, zkuste si vybrat některý z úkolů pro dobrovolníky.

Budeme rádi, pokud se ozvete. Na konkrétní spolupráci se domluvte telefonicky s naším asistentem Honzou Loužkem.

Sdílení je aktem lásky
Kam dále?