Jmenuji se Lucie Mikulová a v letošních komunálních volbách chci opět kandidovat do sušického zastupitelstva. Stejně jako tomu bylo v roce 2018. Ani teď mi není lhostejné dění v mém rodném městě a chci mít možnost ho ovlivňovat. Studium sociologie mě naučilo, ukazovat cesty. Cesty, kterými je možné se vydat, problémy nejen řešit, ale také jim předcházet.

Během čtyř let, od posledních komunálních voleb, jsem se utvrdila v tom, jak je důležité se zapojit do politického dění, pokud člověk cítí, že by se určité věci daly řešit jiným způsobem a mohly by směřovat odlišným směrem. Utvrdila jsem se také v tom, že nejlepší lidé, které můžete v této situaci mít po svém boku, jsou sušičtí Piráti. V některých situacích se Vám dostane podpora, věci opravdu měnit a v některých dostanete přes prsty a uvědomíte si, že situace je zcela odlišná, než ji vidíte ze své strany. Změna pak není nutná a třeba ani žádaná. A to je přesně to, co je dle mého názoru nejdůležitější přenést i do zastupitelstva v našem městě. Umět argumentovat, diskutovat a naslouchat, tak aby závěr vycházel z konsenzu většiny, přičemž důležité je také slovo odborníka na řešenou problematiku.

Nakonec chci pouze dodat, že není zas až tak důležité, co zde napíšu. Důležitější je, abychom mohli být všichni spokojeni s tím, co se nám v komunální politice povedlo a čím vším jsme přispěli k větší spokojenosti obyvatel v našich městech.

Články